Boksze Osada 10 A
Poland, 16-515 Puńsk

+48 605-888-409
falko@falko-ryby.eu

Ekscytujące wędkowanie

Na terenie naszej posiadłości znajduje się przestronny murowany dom zbudowany na wzgórzu oraz dwa drewniane domki przeznaczony wyłącznie dla gości. Z przydomowego tarasu rozpościera się widok na jezioro, lasy i pagórki.

Czytaj więcej...

Medalowe ryby

Niezwykła atmosfera sprzyjająca wędkowaniu: cisza, spokój, poczucie intymności i odizolowania, w połączeniu z pięknem krajobrazu powoduje, iż nasi goście wyjeżdżają stąd zrelaksowani i wracają tu, by ponownie odzyskać siły, energię i zapał.

Czytaj więcej...

Wspaniałe jadło

Naszym gościom serwujemy kuchnię myśliwską, ze względu na fakt, iż gospodarz jest zapalonym myśliwym, poświęcającym się z ochotą swojej pasji. Kuchnia domowa i regionalna ceniona jest przez podniebienia naszych gości.

Czytaj więcej...

Nasza galeria

Prezentujemy zdobycze i okazy naszych Gości.

Metodą wędkowania nazywa się taki sposób łowienia ryb na wędkę, który w zakresie sprzętu i sposobów jego użycia, bardzo znacząco odbiega od innych stosowanych w połowach niekomercyjnych. Istnieje więc metoda spinningowa, muchowa oraz spławikowo-gruntowa. Wędkarstwo zimowe, a raczej podlodowe, stanowi poniekąd minisyntezę wędkarstwa spławikowego i spinningowego, ale ze względu na warunki wędkowania, zminiaturyzowany sprzęt oraz stosowane przynęty naturalne i sztuczne, a nawet łączenie tych przynęt, predestynuje wędkarstwo podlodowe do uznania za odrębną metodę wędkowania.

Jeżeli wędkarz zdecyduje się na wypuszczenie ryby zaraz po jej złowieniu, konieczne jest fotograficzne udokumentowanie połowu, serią nie budzących wątpliwości zdjęć zrobionych w różnych ujęciach.

Połów medalowych ryb musi być dokonany w wodach Polski (w wodach śródlądowych lub w Bałtyku, w naszej morskiej strefie ekonomicznej). Medalowe ryby mogą również zgłaszać wędkujący w Polsce cudzoziemcy

Każdy może zgłosić dowolną liczbę złowionych okazów, jednak medale zostaną przyznane tylko za największą sztukę danego gatunku.Należy podać nazwę własną łowiska, a nie tylko jego rodzaj: rzeka, jezioro czy staw.

W przypadku złowienia ryby większej od aktualnego rekordu kraju, fakt ten musi być natychmiast zgłoszony redakcji (telefonicznie, nr (022) 620-69-03 lub 620-50-84), najpóźniej w ciągu 48 godzin (w przypadku połowu w okresie dni wolnych od pracy, pierwszego dnia po okresie wolnym).

Do zgłoszenia musi być dołączone zdjęcie ryby trzymanej przez jej łowcę. Na zdjęciu nie mogą się znajdować osoby postronne, zaś rybę należy trzymać przy tułowiu. Do zgłoszeń kwalifikujących się na rekord Polski wymagane jest również zdjęcie ryby na tle miarki. Okaz musi być widoczny w całości, a miarka rozciągnięta obok ryby na równym podłożu..

W przypadku braku w zgłoszeniu którejkolwiek z wymaganych przez regulamin informacji, połów medalowej ryby nie będzie uznany. Fakt publikacji zgłoszenia w rubryce „Rekordy na plan” jest równoznaczny z uznaniem połowu i przyznaniem medalu. Medal zostanie przesłany łowcy po oficjalnym opublikowaniu w „WW” przyznanych medali.

AGROTURYSTYKA

Piękny krajobraz wiejski, czyste powietrze, bardzo bliski kontakt z naturą oraz  bogactwo ryb w przecudnym jeziorze Boksze sprawi, że nasi goście zapamiętają wczasy u nas na długie lata.

Zapewniamy :

 

- noclegi (w swojej ofercie posiadamy komfortowe pokoje 2-osobowe każdy z łazienką i TV, domki 4-osobowe i domek 8-osobowy)
- wyżywienie (obiadokolację)
- wypożyczenie sprzętu wodnego (łodzie wędkarskie 2,3 i 4 osobowe oraz rower wodny)
- licencję na wędkowanie na łowisko specjalne jezioro Boksze a także wsparcie i pomoc w usytuowaniu najlepszych miejsc na wędkowanie.
- miejsca wędkarskie (pomosty oraz cyple z ławami i stołami do wędkowania)
- sprzęt plażowy (leżaki, hamaki, miejsce na ognisko i grilla, ławy, stoły, huśtawki, miejsce do piłki plażowej itp.)

CHÓW i HODOWLA RYB SŁODKOWONYCH
Potrzebujesz materiału zarybieniowego ? Może zamierzasz zbudować lub zmodernizować już istniejącą podchowalnię lub wylęgarnię ryb? Gospodarstwo

Rybackie „FALKO” FISH FARM PRODUCTION Ci w tym pomoże.  
- posiadamy bardzo szeroki wachlarz materiału zarybieniowego ryb słodkowodnych.
- wykonujemy wylęgarnie i podchowalnie ryb od A do Z (baseny do podchowu ryb okrągłe, kwadratowe, prostokątne, typu koryto, stożkowe z dnem

okrągłym, aparaty długostrumieniowe, segmenty wylegarnicze, złoża biologiczne, stożki do tlenu, karmniki do ryb,   itp.)
- podzielimy się niezbędną wiedzę oraz ciężko zdobytym własnym doświadczeniem w zakresie chowu i hodowli ryb.