Boksze Osada 10 A
Poland, 16-515 Puńsk

+48 605-888-409
falko@falko-ryby.eu

Baseny do hodowli ryb

"FALKO" FARM FISH PRODUCTION wykonuje baseny do hodowli ryb na zamówienie i dowolne wymiary w dobrej cenie - szybko i solidnie z polipropylenu. Wykonujemy baseny okrągłe, kwadratowe, prostokątne oraz typu koryto a także stożki tlenowe i zbiorniki na złoże zanurzone.

Basen okrągły do podchowu ryb jest wyprodukowany z polipropylenu, który może mieć grubość od 4 aż do 15 mm. Polipropylen jest materiałem o bardzo gładkiej powierzchni zabezpieczającym ryby przed otarciami oraz ułatwiającym utrzymanie basenu w czystości.
Dno basenu jest zrobione ze spadkiem do środka, gdzie znajduje się nierdzewne sito oraz otwór spustowy wody. Część odpływowa jest wyposażona w regulator temperatury wody.
Napełnianie basenu odbywa się górną częścią, co aktywnie wpływa na ruch i napowietrzanie wody, a to ma pozytywny wpływ na rozwój ryb.

 

 Basen okrągły

Kształt basenów jest tak zaprojektowany by maksymalnie wykorzystać powierzchnię przeznaczoną do hodowli, a jednocześnie by nie powstawały martwe nieproduktywne miejsca w czasie hodowli - przy niewielkich przepływach wody. Wszystkie baseny są samoczyszczące nawet przy nieznacznym, rotacyjnym przepływie wody. Martwe ryby oraz większe nieczystości pozostające na kracie odpływowej, (która jest w centralnej części basenu lub przy jednej ze ścianek na wysokości lustra wody przy stosowaniu skrzynek odpływowych) są łatwe do usunięcia. Część robocza, czyli wewnętrzna basenów jest gładka i błyszcząca, co umożliwia bardzo łatwe utrzymanie czystości. Wszystkie baseny posiadają dna ze spadkiem do środka co umożliwia całkowite spuszczenie wody. Krata odpływowa może być wykonana z nierdzewnej blachy stalowej lub aluminiowej, a średnica i kształt otworów stosownie do zamówień nabywcy. Odpływy wody z basenów są wykonane z rur PVC o średnicach od 50 - 250 mm w zależności od potrzeb czyli ilości wymian wody w jednostce czasu. W basenach może być zastosowany jeden, lub dwa z trzech systemów odprowadzenia regulacji poziomu i wymiany wody:

  • system teleskopowy,
  • skrzynka odpływowa wewnętrzna lub zewnętrzna,
  • rura uchylna.

Wszystkie metody mogą być zainstalowane w systemach hodowlanych o zamkniętym jak i otwartym obiegu wody. Baseny wyposażone są w upust awaryjny wody, który znajduje się pod górną krawędzią. Obrzeże wszystkich produkowanych przez nas basenów są zaokrąglone i zawinięte do dołu, przez co są ergonomiczne i znakomicie wzmacniają konstrukcję. Podstawę stanowią nogi, wykonane z polipropylenu. Wysokość nóg, według przeznaczenia i potrzeb nabywcy.