Boksze Osada 10 A
Poland, 16-515 Puńsk

+48 605-888-409
falko@falko-ryby.eu

Ekscytujące wędkowanie

Na terenie naszej posiadłości znajduje się przestronny murowany dom zbudowany na wzgórzu oraz dwa drewniane domki przeznaczony wyłącznie dla gości. Z przydomowego tarasu rozpościera się widok na jezioro, lasy i pagórki.

Czytaj więcej...

Medalowe ryby

Niezwykła atmosfera sprzyjająca wędkowaniu: cisza, spokój, poczucie intymności i odizolowania, w połączeniu z pięknem krajobrazu powoduje, iż nasi goście wyjeżdżają stąd zrelaksowani i wracają tu, by ponownie odzyskać siły, energię i zapał.

Czytaj więcej...

Wspaniałe jadło

Naszym gościom serwujemy kuchnię myśliwską, ze względu na fakt, iż gospodarz jest zapalonym myśliwym, poświęcającym się z ochotą swojej pasji. Kuchnia domowa i regionalna ceniona jest przez podniebienia naszych gości.

Czytaj więcej...

Nasza galeria

Prezentujemy zdobycze i okazy naszych Gości.

Metodą wędkowania nazywa się taki sposób łowienia ryb na wędkę, który w zakresie sprzętu i sposobów jego użycia, bardzo znacząco odbiega od innych stosowanych w połowach niekomercyjnych. Istnieje więc metoda spinningowa, muchowa oraz spławikowo-gruntowa. Wędkarstwo zimowe, a raczej podlodowe, stanowi poniekąd minisyntezę wędkarstwa spławikowego i spinningowego, ale ze względu na warunki wędkowania, zminiaturyzowany sprzęt oraz stosowane przynęty naturalne i sztuczne, a nawet łączenie tych przynęt, predestynuje wędkarstwo podlodowe do uznania za odrębną metodę wędkowania.

Jeżeli wędkarz zdecyduje się na wypuszczenie ryby zaraz po jej złowieniu, konieczne jest fotograficzne udokumentowanie połowu, serią nie budzących wątpliwości zdjęć zrobionych w różnych ujęciach.

Połów medalowych ryb musi być dokonany w wodach Polski (w wodach śródlądowych lub w Bałtyku, w naszej morskiej strefie ekonomicznej). Medalowe ryby mogą również zgłaszać wędkujący w Polsce cudzoziemcy

Każdy może zgłosić dowolną liczbę złowionych okazów, jednak medale zostaną przyznane tylko za największą sztukę danego gatunku.Należy podać nazwę własną łowiska, a nie tylko jego rodzaj: rzeka, jezioro czy staw.

W przypadku złowienia ryby większej od aktualnego rekordu kraju, fakt ten musi być natychmiast zgłoszony redakcji (telefonicznie, nr (022) 620-69-03 lub 620-50-84), najpóźniej w ciągu 48 godzin (w przypadku połowu w okresie dni wolnych od pracy, pierwszego dnia po okresie wolnym).

Do zgłoszenia musi być dołączone zdjęcie ryby trzymanej przez jej łowcę. Na zdjęciu nie mogą się znajdować osoby postronne, zaś rybę należy trzymać przy tułowiu. Do zgłoszeń kwalifikujących się na rekord Polski wymagane jest również zdjęcie ryby na tle miarki. Okaz musi być widoczny w całości, a miarka rozciągnięta obok ryby na równym podłożu..

W przypadku braku w zgłoszeniu którejkolwiek z wymaganych przez regulamin informacji, połów medalowej ryby nie będzie uznany. Fakt publikacji zgłoszenia w rubryce „Rekordy na plan” jest równoznaczny z uznaniem połowu i przyznaniem medalu. Medal zostanie przesłany łowcy po oficjalnym opublikowaniu w „WW” przyznanych medali.

AGROTURYSTYKA


Gospodarstwo Rybackie „FALKO” pomoże Ci wybrać odpowiednią dla Ciebie formę relaksu na łonie natury. Mamy ogromną nadzieję, że pobyt u nas zredukuje stres związany z codzienną pogonią.

Pomożemy Ci zniwelować nadmiar złej energii tak abyś wrócił do codzienności wypoczęty i zrelaksowany.

 • uwielbiasz łowić ryby ? Dokładamy wszelkich starań aby łowisko specjalne jezioro Boksze była najbardziej atrakcyjnym jeziorem w naszej okolicy w naszym województwie a także i w Polsce. Z naszych wygodnych pomostów z ławami, stołami i siedzeniami jak i łodzi 2, 3 i 4 osobowych można cieszyć się tak przepiękną pasją jakim jest wędkarstwo.
 • wysoki standard naszych pokoi jak i domków, wygodne łoża, smaczna domowa kuchnia zapewni Tobie jak i Twojej rodzinie zrelaksowanie i nabranie energii na cały następny dzień.
 • uprawiasz sport ? Proponujemy bieg, jazdę na rowerze, jazdę konno lub spacer naokoło jeziora Boksze, po przepięknych lasach i wsiach wokoło naszego gospodarstwa.
 • wolisz odpoczywać w ciszy i spokoju ?  Proponujemy zabrać ze sobą ulubioną książkę i pójść na plażę – rozłożyć się wygodnie w hamaku lub na leżaku. Rozładuj nagromadzone emocje poprzez kontakt z naturą – pobądź sam ze sobą, wsłuchaj się w odgłosy natury, nasyć oczy pięknymi widokami, pooddychaj świeżym powietrzem – w ten sposób poprawisz sobie nastrój, zredukujesz złość i agresję.
 • a może rodzinnie ? Złoty miękki piasek + piłka siatkowa o tak idealna gra w piłkę plażową to idealna rozrywka na popołudnie z rodziną lub
  znajomymi a po udanym meczu …. może…  ognisko nad jeziorem – pieczenie kiełbasy z patyka lub grilla. Można też popływać rowerem wodnym lub kajakiem po jeziorze Boksze.
 • lubisz zwiedzać ? Nasze Gospodarstwo położone jest 10 km od granicy z Litwą. Polecamy zwiedzić Wilno, Troki czy wybrać się na relaks do Druskiennik. W naszej okolicy też na pewno nie będziecie się nudzić. Polecamy spływy kajakowe przeuroczą rzeką Czarną Hańczą, rejs statkiem po jeziorze Wigry, Suwalski Park Krajobrazowy: Góra Zamkowa, Cisowa, Głazowiska, jezioro Hańcza, Stańczyki, skansen kultury litewskiej w Puńsku i wiele wiele innych.
  Śmiało! No stress! Zrelaksowany Ty to niewymuszony uśmiech, autentyczne plany i prawdziwe aspiracje, moc energii i niepohamowany apetyt na sukces.

  Nowy Ty to nowe pomysły na siebie i na życie… świadome i wolne życie, bo życie bez stresu.

 

 

CHÓW i HODOWLA RYB SŁODKOWONYCH

Planujesz modernizację lub budowę obiektu do hodowli ryb, wylęgarnię lub podchowalnię ? Gospodarstwo Rybackie „FALKO” FISH FARM PRODUCTION pomoże Ci w realizacji twoich marzeń.

 • Masz pomysł ale nie wiesz jak go zrealizować ? My Ci w tym pomożemy! Projekt jak i wykonanie, nadzór techniczny zostaw nam. Wykonamy wszystko pod klucz a nawet więcej przez pewien czas będziemy sprawować nadzór nad przeprowadzoną przez Was inwestycją.
 • Masz już istniejące pomieszczeni, halę lub budynek gdzie planujesz inwestycję ? My dopasujemy wszystko tak aby dana powierzchnia była jak
  najbardziej i najefektywniej wykorzystana do maksymalnej produkcji. Baseny wykonujemy na dowolny wymiar i w dowolnym kształcie.