Boksze Osada 10 A
Poland, 16-515 Puńsk

+48 605-888-409
falko@falko-ryby.eu

Ekscytujące wędkowanie

Na terenie naszej posiadłości znajduje się przestronny murowany dom zbudowany na wzgórzu oraz dwa drewniane domki przeznaczony wyłącznie dla gości. Z przydomowego tarasu rozpościera się widok na jezioro, lasy i pagórki.

Czytaj więcej...

Medalowe ryby

Niezwykła atmosfera sprzyjająca wędkowaniu: cisza, spokój, poczucie intymności i odizolowania, w połączeniu z pięknem krajobrazu powoduje, iż nasi goście wyjeżdżają stąd zrelaksowani i wracają tu, by ponownie odzyskać siły, energię i zapał.

Czytaj więcej...

Wspaniałe jadło

Naszym gościom serwujemy kuchnię myśliwską, ze względu na fakt, iż gospodarz jest zapalonym myśliwym, poświęcającym się z ochotą swojej pasji. Kuchnia domowa i regionalna ceniona jest przez podniebienia naszych gości.

Czytaj więcej...

Nasza galeria

Prezentujemy zdobycze i okazy naszych Gości.

Metodą wędkowania nazywa się taki sposób łowienia ryb na wędkę, który w zakresie sprzętu i sposobów jego użycia, bardzo znacząco odbiega od innych stosowanych w połowach niekomercyjnych. Istnieje więc metoda spinningowa, muchowa oraz spławikowo-gruntowa. Wędkarstwo zimowe, a raczej podlodowe, stanowi poniekąd minisyntezę wędkarstwa spławikowego i spinningowego, ale ze względu na warunki wędkowania, zminiaturyzowany sprzęt oraz stosowane przynęty naturalne i sztuczne, a nawet łączenie tych przynęt, predestynuje wędkarstwo podlodowe do uznania za odrębną metodę wędkowania.

Jeżeli wędkarz zdecyduje się na wypuszczenie ryby zaraz po jej złowieniu, konieczne jest fotograficzne udokumentowanie połowu, serią nie budzących wątpliwości zdjęć zrobionych w różnych ujęciach.

Połów medalowych ryb musi być dokonany w wodach Polski (w wodach śródlądowych lub w Bałtyku, w naszej morskiej strefie ekonomicznej). Medalowe ryby mogą również zgłaszać wędkujący w Polsce cudzoziemcy

Każdy może zgłosić dowolną liczbę złowionych okazów, jednak medale zostaną przyznane tylko za największą sztukę danego gatunku.Należy podać nazwę własną łowiska, a nie tylko jego rodzaj: rzeka, jezioro czy staw.

W przypadku złowienia ryby większej od aktualnego rekordu kraju, fakt ten musi być natychmiast zgłoszony redakcji (telefonicznie, nr (022) 620-69-03 lub 620-50-84), najpóźniej w ciągu 48 godzin (w przypadku połowu w okresie dni wolnych od pracy, pierwszego dnia po okresie wolnym).

Do zgłoszenia musi być dołączone zdjęcie ryby trzymanej przez jej łowcę. Na zdjęciu nie mogą się znajdować osoby postronne, zaś rybę należy trzymać przy tułowiu. Do zgłoszeń kwalifikujących się na rekord Polski wymagane jest również zdjęcie ryby na tle miarki. Okaz musi być widoczny w całości, a miarka rozciągnięta obok ryby na równym podłożu..

W przypadku braku w zgłoszeniu którejkolwiek z wymaganych przez regulamin informacji, połów medalowej ryby nie będzie uznany. Fakt publikacji zgłoszenia w rubryce „Rekordy na plan” jest równoznaczny z uznaniem połowu i przyznaniem medalu. Medal zostanie przesłany łowcy po oficjalnym opublikowaniu w „WW” przyznanych medali.


Ze wszystkich sił staramy się aby wczasowicze wypoczywający u nas zapamiętali urlop na długi okres a w przyszłości powrócili do nas co w ogromnie przeważającej mierze następuje.

Przepiękne  i bardzo bogate w rybostan jezioro Boksze, smaczna kuchnia, komfortowe pokoje oraz na bardzo wysokim poziomie domki sprawiają, że niektórzy nasi bywalce przyjeżdżają do nas od ponad 15 lat. Dokładamy wszelkich starań aby nie tylko wędkarze ale i całe rodziny z dziećmi przyjeżdżali do nas na wczasy. Duże i wygodne plastikowe łodzie, pomosty z wygodnymi ławami i stołami do wędkowania jak również miejsca do intymnego i cichego wypoczynku m.in. hamaki wśród zadrzewień, huśtawki,  leżaki plażowe, miejsce na ognisko oraz grilla, piaszczysta plaża, rower wodny, domek ze zjeżdżalnią dla dzieci a także boisko do piłki siatkowej sprawią, że każdy znajdzie cos dla siebie. Z roku na rok poszerzający wachlarz udogodnień sprawia, ze turyści wybierają właśnie nas i nasze gospodarstwo. Nasza agroturystyka położona jest w bardzo bliskim sąsiedztwie z Litwą dzięki czemu nasi turyści mogą również udać się na jednodniowe wycieczki do Wilna, Trok czy Druskiennik. W
naszej okolicy również nie brakuje miejsc jako powinno a nawet należy zwiedzić i zobaczyć. W szczególności polecamy spływ kajakowy Czarną Hańczą
czy rejs statkiem po jeziorze Wigry. Należałoby też zwiedzić skansen kultury litewskiej w Puńsku czy Suwalski Park Krajobrazowy – górę Zamkową,
Cisową, jezior Hańcza oraz Stańczyki.

CHÓW i HODOWLA RYB SŁODKOWONYCH

    Nasze gospodarstwo rybackie jest wiodącym gospodarstwem o czym świadczą liczne nagrody i wyróżnienia m.in. po raz trzeci zostaliśmy wyróżnieni przez ANR jako najlepsze wśród 300 gospodarstw rybackich w Polsce. Nie zostalibyśmy wyróżnieni gdyby nie ciężka praca i ogromne zamiłowanie w gospodarkę rybacką. Jesteśmy słowni, uczciwi, pracowici oraz solidni. Wykonując dane nam zlecenie chcemy aby nasz klient był w pełni zadowolony i polecał nas innym gospodarstwom.  My zadbamy o jakość i perfekcyjne wykonanie przy możliwie jak najbardziej wyrafinowanej cenie tak aby wilk był syty i owca cała.