Boksze Osada 10 A
Poland, 16-515 Puńsk

+48 605-888-409
falko@falko-ryby.eu

Jezioro Hołny

 

 

Obwód rybacki rzeki Hołnianka nr.1 Jezioro Hołny położone jest w północno - wschodniej Polsce w województwie Podlaskim, powiat Sejneński, gmina Sejny, Jest to zlewnia rzeki Niemen. Jezioro Holny znajduje się na wysokości 133m.n.p.m.
Jezioro o powierzchni 158,1ha. Długość maksymalna 3500m, długość efektywna 1800m. Szerokość maksymalna 850m. Średnia głębokość zbiornika wynosi 5,8m maksymalna 15,2m. Długość linii brzegowej wynosi 9875m.
Jezioro jest bardzo atrakcyjne pod względem rybostanu. Można spotkać duże okazy szczupaka, sandacza, okonia, siei i leszcza oraz przepiękne złote liny.
Jeśli mamy chęć zapolowania na dobrego szczupaka zimą musimy wybrać się na różnego rodzaju blaty i górki ponieważ w takich miejscach przebywają największe okazy. Zaś latem na górkach możemy spotkać dorodnego okonia a na zwałach górek przepiękne okazy sandacza. Górki zlokalizowane są na przeciwko Dworku Miłosza i Politechniki Bialostockiej Ośrodku wypoczynkowego a także na przeciwko drogi na Berżniki. Jeśli chodzi o szczupaka latem siedzą w brzegu. Dużo jest zakoli w trzcinach. Rzut w takie miejsce daje 60% powodzenia że pożre nasza gumę.
Jeśli pragniemy złapać dorodnego leszcze nie mówiąc tu o leszczakach czy płoci bo tego to jest pełno i wszędzie gdzie zanęcimy to mamy pełne kosze ale chodzi o te dorodne okazy które niechętnie przychodzą na naszą zanętę. Najlepiej go szukać na głębokości 4m na małych głęboczkach przed buchtami. Dobrym też miejscem na dużego leszcza jest wejście do buchty w Ogodnikach jadąc drogą na Krasnogrudę. Można też ładnie połowić niedaleko ośrodka wypoczynkowego gdzie można wypożyczyć łódkę.

Licencje na połów możemy kupić na Stacji benzynowej „TANK FULL” w Sejnach znajduje sie na wyjeździe na Ogrodniki po prawej stronie Vis-a-Vis stacji benzynowej Lotos.
Miejsca noclegowe nad jeziorem możemy dostać w Ośrodku Wypoczynkowym Politechniki Białostockiej gdzie nieopodal znajduje się restauracja 'Morena' z regionalnymi potrawami. Nocleg możemy również znaleźć w miejscowych agroturystykach w miejscowości Ogrodniki i Krasnogruda.

Dzierżawca jeziora zarybia z myślą o wędkarzach. Którzy przyjadą z wielką chęcią zapolować na suma, sandacza czy szczupaka, nie wspominając o dorodnym leszczu czy linie a nawet spod lodu na sieję.

Andrzej Falkowski : +48 605888409

  • 37814646
  • 76216347
  • 8997116
  • 91059499
  • 97_full
  • Holny
  • IMG_4059
  • gal
  • jezioroHolny